Voňavé rituály a tradice

Pojďte s námi poodhalit dávné vonné tradice 

povznášející ducha, podporující naši humanitu, 

spiritualitu a smyslovost

Voňavé rituály a tradice

Víte, že tu s námi vůně jsou odedávna a naše moderní životy můžeme nesmírně obohatit o příjemné vonné tradice, vycházející z umění dávných kultur?

Pojďte s námi poodhalit dávné vonné tradice povznášející ducha, podporující naši humanitu, spiritualitu a smyslovost a naučit se, jak je zařadit do svého života.


Povíme si o stručné historii vonných látek a prastarých kulturách, které nám nechaly své voňavé odkazy - poodhalíme voňavý závoj do světa Orientálních krás, indických posvátných vůní i ušlechtilé vonné filozofie Japonska.

Čekají na nás příběhy z dávných krajin, tajemství krásy starověkých královen, moudrosti faraonů i nomádů, alchymistů a prvních parfumerů.


Odhalíme spolu krásy vonných mastí a balzámů z biblických časů, ukážeme si jak vykuřovali ve starověkých chrámech v Egyptě i Řecku a Římě a povíme si, jak se vůně z Orientu dostaly do Evropy.


Ukážeme si různé formy vykuřování - orientální vonné směsi, egyptské kyphi, vonné papírky z Arménie a společně si vytvoříme vlastní vykuřovací směs.


Necháme se inspirovat prastarými rituály krásy - na vlastní nos i kůži poznáme vonné tělové oleje, hydroláty, tuhé parfémy z Indie, ušlechtilé parfémové oleje z Orientu, klášterní bylinkové svaté vody a další vonné poklady.

Z workshopu si kromě voňavého dárku odnesete krásný zážitek a mnoho nových voňavých vjemů a metod i s návodem, jak je používat ve svém životě.

Workshop je ochutnávkou celoročního setkávání ŠKOLA ČICHU A UMĚNÍ VŮNÍ, který v Plzni začíná 22.9 a kam vás srdečně zveme


Setkání se koná v Ateliéru Vlny dechu, Bezručova 29, Plzeň Vnitřní město

8.8 v čase 17:30 - 20:00

Cena 1100,- Kč

Večerem vás provede Markéta Filipová, průvodce k voňavému životu.

Přihlášení emailem