Objev pravého já

01.12.2023
Lidský život se skládá z různých vrstev
– podobných těm cibuli –
po vrstvách se odlupujeme, abychom dospěli ke své pravé přirozenosti, našemu nitru.

V každém z nás je obrovský svět a mnozí z nás tento krásný láskyplný prostor nikdy nepoznají. Proč je pravidelná meditační praxe nezbytná? Ve vrstvách lidského života máme vše, co se děje mimo nás – vše, co se odehrává v našem prostředí. Máme svou práci, své vztahy, místo, kde žijeme a hrajeme si, a také mnohá dramata, která jsou nedílnou součástí našich životů. Je to fyzické tělo, ve kterém všichni žijeme, s různými nemocemi a neduhy, stejně jako skvělé zdraví a pohoda. Naše fyzické tělo je náchylné k různým podmínkám, které jdou nahoru a dolů a všude mezi tím.

Jak odlupujeme další vrstvu, noříme se hlouběji, kde sídlí mentální a emocionální těla. Je to zde, kde zažíváme naše myšlenky a emoce a mnoho měnících se stavů bytí, které s touto vrstvou souvisí. Jak jdeme ještě hlouběji a jak prozkoumáváme vrstvu, ke které přistupujeme, zatímco sedíme v tiché meditaci, nalézáme místo neměnného klidu, naprostého klidu a pohody. V této vrstvě leží naše pravá přirozenost, naše vyšší Já. Díky meditační praxi jsme schopni přebývat více času v tomto stavu vědomí, kde na nás čeká nesmírný svět vnitřní síly.

Meditace umožňuje zklidnění mysli a uvolnění těla a dechu . Když opustíme všechny vnější vrstvy, dopřejme si tento klid pokaždé, když meditujeme. Zanechání rušivých vlivů a dramat vnějšího světa, řekněme, 10 až 20 minut denně, ve skutečnosti mění způsob, jakým jednáme v našich životech v dobách, kdy se setkáváme s dramaty a problémy. Cvičení nám pomáhá získat jasnou hlavu, což umožňuje autenticky žitý život. Pokud se máme vyvinout , musíme meditovat každý den. Meditace má tolik výhod, že by bylo hloupé, kdybychom se do praxe neponořili hluboko. Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob meditace, takže se nemusíte obávat, zda to děláte správně, nebo ne. Musíte se jen věnovat své praxi. Dělejte to denně a uvidíte, co se stane. Efektů bude mnoho.

Čím více budete zkoumat široký svět meditace, tím více pochopíte, že existuje mnoho stylů a praktik, se kterými můžete experimentovat. Opět není jeden způsob, který je lepší než jiný, ale existuje jeden nebo i několik způsobů, které budou pro vás ty pravé.

často si myslíme, že meditace, tato vysoce komplexní a esoterická praxe, vyhrazená pouze mnichům, guruům a pokročilým duchovním hledačům mezi námi. Pravdou je, že mediace je pro nás pro všechny, a je to velmi jednoduchá praxe se schopností pozitivně transformovat naše životy hlubokými způsoby.


Zavedení pravidelné meditační praxe, která s vámi rezonuje, je jednou z nejchytřejších věcí, které můžete udělat pro zajištění svého zdraví na všech úrovních – fyzické, mentální, emocionální a duchovní. Nemusíte sedět celé hodiny. Vaše osobní praxe může být docela jednoduchá. Potřebujete jen trocha disciplíny a pozitivní záměr.

Pokud budete svou praxi udržovat, blízkou a drahou svému srdci pro každý den, zjistíte, že váš život se stane bohatším, radostnějším, klidnějším a plným soucitu .

✮⋆˙

V lásce

Marcela Magdaléna

Přijměte pozvání a přidejte se k našim pravidelným lekcím, pro duševní hygienu

 Autor: Marcela Magdaléna Zdroj: Klub duševní pohody