Meditace a aromaterapie

25.03.2024

V našem často hektickém světě je důležité najít si chvíli klidu, abychom mohli regenerovat a znovu najít svoji vnitřní rovnováhu. Zejména pro nás ženy, které se denně potýkáme s různými úlohami a povinnostmi, může být meditace, kterou propojíme s aromaterapií, zdrojem síly a klidu.


Meditace nám dává příležitost zastavit se a znovu se spojit se svým já. Je to čas, kdy můžeme opustit vnější svět a všechny věci které musíme (nebo si myslíme, že musíme) udělat a ponořit se do světa vnitřního klidu a ticha. Je to cenná příležitost pro zastavení se a sebepoznání. V tichu meditace můžeme lépe naslouchat svým pravým potřebám, přání i snům.

Když doplníme meditaci o aromaterapii, otevírá se nám další dimenze relaxace. Esenciální oleje, každý se svým jedinečným spektrem účinků, mohou pomoci prohloubit naši meditační praxi a posílit její pozitivní účinky.

Síla aromaterapie ve spojení s meditací

Například levandule pomáhá navodit pocit klidu a míru, zatímco ylang-ylang může povzbudit naši ženskost a podpořit pocit radosti a uvolnění. Cedr navozuje neoblomnou stabilu. S vůní santalového dřeva objevujeme vnitřní sílu a kadidlo nás vede až k samému jádru našeho podvědomí, abychom si uvědomili, kým jsme a kam směřujeme.

Každý olej nabízí unikátní cestu k posílení našeho vnitřního klidu a harmonie.


Začít s meditací a aromaterapií je jednodušší, než se zdá. 

Vyhraďte si denně několik minut klidu, kdy můžete být nerušeně sama se sebou. Vyberte si esenciální olej, který vás oslovuje a použijte ho v difuzéru, nebo ještě lépe - naneste pár kapek na vatový tampónek, ke kterému během meditace budete čichat. Nebo si namíchejte směs, kterou si vetřete do dlaní (éterický olej vždy rozředíme ve vhodném nosiči)


🪷 Sedněte si nebo lehněte si do pohodlné pozice

🪷 Zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech a vůni, která vás obklopuje.

🪷 Kam vás vede? 

🪷 Co vám chce říct?


Užijte si tento léčivý proces, pro klid a harmonii těla i duše

Šárka


Chcete-li se přidat ke společné meditaci s aromaterapií, bude nám potěšením spolu s vámi v tomto léčivém prostoru být. Sledujte naše pozvánky i pravidelný program

Těšíme se na vás