Inteligence srdce

22.01.2024

Inteligence srdce spočívá v tichých a hlubokých vodách samého dna oceánu. Je to místo, kde leží pevná, stabilní pravda . Naše srdce jsou ve svém jádru plná lásky, i když jsou často zakalena nebezpečím samotné lidské existence, jejich podstatou je pravda.

Pokud dokážeme pocity našeho srdce skutečně integrovat do každého našeho bdělého okamžiku, žijeme ze své duše.

Zažili jste někdy okamžik probuzení, kdy jste se cítili skutečně spojeni se vším a všemi? Prožívali jste otevření srdce. 


Když svůj život vedeme ze srdce, osvobozujeme se od všech mentálních stavů, které nás brzdí a udržují v omezeném a vázaném stavu vědomí. Strach, deprese, úzkost, nenávist, zášť – všechny tyto myšlenky, které se mění v pocity, pocházejí jedině z mysli, v srdci neexistují.

Jogíni, súfijští básníci a všichni nejhlubší mudrci a duchovní učitelé věřili, že pravé vědomí Boha sídlí v našich srdcích. Zdá se tedy, že žít svůj život podle vedení svého srdce vede ke skutečně moudré a duchovně uvědomělé vtělené duši .

Buddha věděl , co je inteligence srdce. A kdybyste se ho zeptali, na definici , pravděpodobně by řekl, že je to způsob, jak se pohybovat životem se srdcem tak otevřeným, že dokáže pojmout a udržet naprosto každého člověka a situaci, se kterou přijde do styku.

Naladit se na moudrost svého srdce může být někdy bolestivé a složité. Můžeme pociťovat bolesti srdce, jak se naše srdce láme stále více a více. Někdy je zapotřebí hluboce bolestivých zážitků, než se srdce dokáže otevřít a projasnit. Tedy i bolest je v pořádku.

Jak integrovat pocity srdce

☘︎ Některé jógové ásany pomáhají otevřít srdeční centrum

☘︎ Meditace na srdce

☘︎ Opakujte si srdce otevírající mantru. Například "Jsem láska" nebo "Dávám lásku svobodně a bez podmínek"

☘︎ Milující pozornost. Mluvte se svým srdcem. Zacházejte s ním, jako by to byl váš nejlepší přítel. Řekněte svému srdci: "Miluji tě. Děkuji, že tu pro mě vždy jsi."

Jaký je život ze srdce?

Když žijeme ze svého srdce, život se stává svobodnějším a méně bojovým. Učíme se nechat jít a odevzdat se . Odpouštíme všem. Necháme všechny bariéry, které chrání naše srdce odpadnout, abychom mohli bezpodmínečně milovat každého, koho potkáme. To je to, co duchovní srdce ví, že má dělat. Stáváme se zranitelnými, což umožňuje hlubokou sebelásku a soucit, stejně jako hlubokou lásku a soucit se všemi ostatními.

Nejvyšší inteligence srdce nezná žádné oddělení jako ego. Stává se jedním se vším, takže už neulpíváme na lidech, místech nebo věcech. Víme, že jsme všichni Jedno, a to je jedním z hlavních cílů – zažít tuto univerzální Jednotu. Omezující přesvědčení odpadávají, žijeme z místa měkkosti, odevzdání se, zažíváme život jako proud vrozené univerzální inteligence. Víme, že vše se děje pro naše dobro i pro dobro ostatních.

Když srdce pojme všechno – tmu, světlo, bolest, utrpení, lásku i smutek – může se to stát tak velkým, že začnete žít pouze z jeho vyšší inteligence. 

Může dokonce otevřít srdce druhých, která jsou uzavřena v nesmírném strachu.


Naše srdce jsou bránami pro přístup k vyšším úrovním vědomí . Jsou to brány do tajných sil a schopností, které mysl nemá k dispozici. Když probudíme svá srdce a žijeme z tohoto stavu vědomí zaměřeného na srdce, žijeme své životy z místa bezpodmínečné lásky.

❤︎

MM

Zdroj: více podobných článků pro Klub duševní pohody